Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

График работы объединений по интересам

развернуть

 

ЮНЫ ПАЖАРНЫ

Вас чакаюць:

СУБОТА

10.00-10.45

Кіраўнік: Суша Ірына Уладзіміраўна

 

АБ’ЯДНАННЕ ПА ІНТАРЭСАХ

ЮНЫ ІНСПЕКТАР  ДАРОЖНАГА РУХУ

Вас чакаюць:

СУБОТА

11.00-11.45

Кіраўнік:Суша Ірына Уладзіміраўна

 

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

развернуть

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2020/2021 уч. год

развернуть

План правядзення мерапрыемстваўу шосты школьны дзеньна І паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года

Дата

Мерапрыемства /Адказны

1-5 клас

6-10 клас

09.01

Экалагічная субота

Уліч Н.В.

Конкурсна-гульнявая праграма “У гасцях у Зімушкі-Зімы”

Каласкова А.В.

Конкурсная праграма “Знаўцы прыроды”

Рак Т.В.  

 Спартыўнае свята, прысвечанае адкрыццю зімовага спартыўнага сезона “Добры дзень, зіма!”

Фізкультурна-аздараўленчае свята “Дзень снегу”

16.01

Дзень здароўя і спорту

Станкевіч Т.І.

Спартыўна-пазнавальная гульня “Забаўныя жывёлы”

Каласкова А.В.

Брэйн-рынг “Спартыўны гонар Беларусі”

Рак Т.В. 

Дзень здароўя “Дзень лыжніка”

Дзень здароўя “Зімовыя забавы”

23.01

Субота роднага краю

Кулік М.І.

Інтэлектуальны марафон “Сцежкамі роднага краю”

Пашкоўская А.Ф.

Інтэлектуальная гульня-падарожжа “Слаўная зямля славутых продкаў”

Рак Т.В.  . 

Гульні на свежым паветры “Зімовыя забавы” (I-IV класы)
Рухомая гульня “Ледзяны посах” (V – X клас)

30.01

Творчая субота

Гіль Т.М.

Майстар клас. Вырабы з салёнага цеста “Сімвал 2021 года”

Каласкова А.В.

Майстар клас “Чароўны пэндзаль”

Рак Т.В. 

Конкурс на лепшую снежную кампазіцыю “Зімовая казка” 

Гульнявая праграма  “Зімовыя фантазіі “

06.02

Краязнаўчая субота

Кулік М.І.

Завочнае падарожжа “Зямля пад белымі крыдамі”

Мазоль К.В.

Віктарына  “Свой кут зямлі бацькоўскі, родны павінен добра ведаць кожны”

 

Рак Т.В. 

 Спаборніцтва “Снежны снайпер” (V- X клас)

Эстафета “Вясёлая лыжня”

13.02

Субота падарожжаў

Станкевіч Т.І.

Экскурсія  ў прыроду “Лес  ранняй вясной”

Рак Т.В.

Краязнаўчае падарожжа “Мой дзіўны Валожынскі  край!”

Рак Т.В.   

Шашачны турнір “Хуткія шашкі”

Шахматный турнір “Белая ладдзя”

20.02

Субота Абаронцаў Айчыны

Кулік М.І.

Выраб віншавальных паштовак да Дня Абаронца Айчыны

Калубака В.І.

Конкурсная праграма “А ну-ка, хлопчыкі”

Рак Т.В.

Эстафета “Зімовы марафон” I-IV класы

Спаборніцтвы “Рыцарскі турнір”

27.02

Субота здароўя да “Сусветнага дня барацьбы з наркаманіяй”

Гіль Т.М.

Конкурс малюнкаў “Мы за здаровы лад жыцця”

Мазоль К.В.

Віктарына “Жыццё без наркотыкаў”

Рак Т.В. 

Рухомыя эстафеты “Юныя спартсмены”

Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы “Дзень лёгкаатлета”

06.03

Інтэлектуальная субота

Рэутовіч І.П.

Брэйн-рынг “Нам засталася спадчына”

Пашкоўская А.Ф.

Прававы турнір “Законы маёй краіны”

Рак Т.В. 

Рухомыя гульні “Вясна прыйшла - вясне дарогу”

Вясновае спартыўнае свята “Вясне - Фізкульт-ура!”

13.03

Субота здаровага ладу жыцця

Станкевіч Т.І.

Інтэлектуальная гульня “Чароўны куфэрак”

Рак Т.В.

Інтэлектуальная  гульня “Слабае звяно” (прафілактыка шкодных звычак)

Рак Т.В. 

Спартыўнае  свята “Масленічны “квэст”

Народныя гульні “Праводзіны зімы – 2021”

 

20.03

Прафарыентацыйная субота

Кулік М.І.

Віктарына “Усе прафесіі патрэбны”

Мазоль К.В.

Інтэлектуальная гульня “Прафесіі будучага”

Рак Т.В. 

Таварыская сустрэча па міні-футболе. “Каманда дружных”.

Спартыўнае свята “Вясновыя забегі”

27.03

Прафарыентацыйная субота

Уліч Н.В.

Конкурс “Мая будучая прафесія”

Калубака В.І.

Гульня падарожжа  “Мой прафесіянальны выбар”

Рак Т.В. 

Рухомыя эстафеты «Вясёлыя канікулы».

Спартыўнае свята «Арыентыр-шоў»

03.04

Субота прававых ведаў

Рэутовіч І.П.

Завочнае падарожжа “Краіна правоў і абавязкаў”

Рак Т.В.

Інтэрактыўная гульня “Мае правы і абавязкі”

Рак Т.В. 

Спаборніцтва па чатырохбор’ю  “Моцныя, спрытныя, смелыя!”

Таварыская сустрэча па піянерболе. (V- X клас)

10.04

Субота бяспекі

Уліч Н.В.

Гульня “Бяспека ў тваіх руках”

Мазоль К.В.

Конкурс білбордаў “Бяспека дзяцей на дарозе”

Рак Т.В. 

Спартыўнае свята “Вясновыя спаборніцтвы”

Спартландыя “Са спортам сябраваць – здаровым быць”

17.04

Краязнаўчая субота

Гіль Т.М.

 Інтэлектуальная гульня “Скарбы роднага краю”

Пашкоўская А.Ф.

Гістарычнае падарожжа па мясцінах Фердынанда Рушчыца

Рак Т.В. 

 “Вас выклікае Спартландыя”

Першынство па настольным тэнісе “Першая ракетка школы”

24.04

Дзень фінансавай граматнасці

Рэутовіч І.П.

Пазнавальная гульня “Я і свет маіх фінансаў”

Калубака В.І.

Інтэлектуальная гульня “Па прыступках фінансавай самастойнасці”

Рак Т.В. 

 Лёгкаатлетычныя спаборніцтвы ў бегу, кіданні, скачках.

Турнір па баскетболу  “Умей валодаць мячом”

08.05

Субота памяці

Рэутовіч І.П.

Урок мужнасці “Мы будзем шанаваць ваш подзвіг вечна”

Пашкоўская А.Ф.

Мітынг ля помніка “Дзякуй салдатам Перамогі”

Рак Т.В. 

Спартыўныя спаборніцтвы “Дзякуй, што перамаглі. Надзею на жыццё і свет нам падарылі”

Першынство па валейболе “Мяч над сеткай”

15.05

Субота сям’і

Уліч Н.В.

Конкурс прыказак і прымавак пра сям’ю

Мазоль К.В.

Круглы стол “Сямейныя традыцыі”

Рак Т.В.

Дзень здароўя “Тата, мама, я-спартыўная сям'я!”

Першынство ўстановы  па міні футболе “Скураны мяч”

22.05

Дзень нацыянальных традыцый

Рэутовіч І.П.

Гульня-віктарына “Падарожжа па дарогах здароўя”

Рак Т.В.

Народныя гульні на свежым паветры

Рак Т.В. 

Эстафета “Спартыўны калейдаскоп”

Спартыўна-адукацыйная  праграма  “Беларусіяда”

29.05

Дзень падарожжаў

Станкевіч Т.І.

Экскурсія ў прыроду

Калубака В.І.

Экскурсія “Ваколіцы маёй школы”

Рак Т.В. 

 Рухомыя гульні  “Вясёлыя старты”

Дзень здароўя “У здаровым целе здаровы дух”

свернуть